Na rejsy statkiem MSC decyduje się wielu podróżnych. Nic dziwnego, w końcu popularność tej formy wypoczynku rośnie a my, jako społeczeństwo coraz bardziej świadome i żądne przygód szukamy nowych wyzwań. W porozumieniu z przedstawicielami biura podróży, którzy zgodzili się udzielić nam kilku cennych wskazówek podpowiemy Wam jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie podróży.

Dwa zdjęcia pokazujące widok na morze ze statków rejsu MSC uchwycone przez turystę
Dwa zdjęcia pokazujące widok na morze ze statków rejsu MSC

Msc rejsy – synonim luksusu, elegancji i relaksu

Rejsy po Morzu Śródziemnym wydają nam niezwykle ekskluzywnym sposobem na spędzanie wakacyjnego urlopu i tak właśnie jest, ale w każdym przypadku należy zachować umiar i pamiętać, że wyjeżdżając na wczasy nie możemy zapomnieć o zdrowym rozsądku. Jak twierdzi https://www.podrozeirejsy.pl większość wypadków, które mają miejsce podczas rejsów statkiem msc wynika z niedostosowywania się pasażerów do panujących na pokładzie zasad.

Kobieta podziwia morze siedząc na plaży
Kobieta podziwia morze
Krzesła na plaży z widokiem na morze
Krzesła na plaży z widokiem na morze
Widok na wschodzące msłońce na plaży
Widok na wchodzące słońce

Choroba lokomocyjna podczas rejsów msc

Nieprzyzwyczajeni do przebywania na otwartym morzu możemy szybko odczuć tego przykre skutki uboczne. Choroba lokomocyjna to kłopot dotykający zarówno: dzieci, jak i pasażerów dorosłych. W przypadku dokuczliwych objawów należy niezwłocznie zgłosić się do punktu medycznego, w którym wykwalifikowani sanitariusze udzielą niezbędnej pomocy. Do momentu aż dolegliwości nie ustąpią nie należy przebywać blisko burty, ponieważ częstym następstwem choroby lokomocyjnej są zaburzenia percepcji oraz równowagi.

Pamiętaj również o prawidłowej diecie

Podczas rejsu msc o zaplecze gastronomiczne troszczą się wykwalifikowani kucharze, którzy rozpieszczają podniebienia pasażerów wykwintnymi daniami. Pamiętaj, aby w tym czasie stronić od potraw tłustych i wysoce słodzonych. Następstwem ich spożywania mogą być torsje i wymioty. Jeśli masz uczulenie na jakiekolwiek produkty żywnościowe nie zapomnij zgłosić tego członkom załogi.

Zestaw obiadowy dla turystów
Zdrowe jedzenie przygotowane dla turystów

Pamiętaj, że podczas rejsów msc najlepszym zabezpieczeniem jest rozwaga.

Podczas rejsu pasażerowie powinni stosować się do następujących zasad:

  • nie podchodzić blisko burty bez wyraźnego powodu
  • uważać, aby nie poślizgnąć się
  • nie spożywać nadmiernej ilości alkoholu

Dostosowuj się również do poleceń załogi, której celem jest nie tylko zapewnienie Ci komfortu, ale przede wszystkim także bezpieczeństwa.

Kobieta na plaży
Kobieta na plaży skacząca w górę na tle morza