Dermatologia estetyczna, w przeciwieństwie do innych zagadnień dermatologi, nie zajmuje się leczeniem chorób związanych ze skórą, lecz na upiększaniu skóry, nadawaniu jej atrakcyjniejszego wyglądu i usuwaniu skutków starzenia się skóry.

 

 

Ludzie już od zamierzchłych czasów przywiązywali uwagę do swego wyglądu. I choć kanony piękna zmieniały się wraz z upływem czasu, pragnienie bycia pięknym pozostaje niezmiennie. Pragnieniu temu dorównuje chęć zachowania wiecznej młodości. Wraz z rozwojem nauki w tym medycyny estetycznej opracowano coraz bardziej zaawansowane techniki korekty twarzy, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

 

 

Zabiegi dermatologii estetycznej, stały się na tyle popularne w ostatnich latach, że wraz ze wzrostem zainteresowaniem na nowe możliwości “odmłodzenie” twarzy, przybyło wiele prestiżowych salonów kosmetycznych. Głównie lokalizacja renomowanych gabinetów kosmetycznych znajduje się w dużych aglomeracjach miejskich takich jak chociażby Katowice czy Kraków. Choć wiem, że kilka gabinetów w Katowicach stoi naprawdę na wysokim poziomie to jednak lepiej znam te krakowskie i tu mogę polecić gabinet http://scmestetic.pl, z którego oferty medycyny estetycznej już kilka razy korzystałam.

 

 

Oczywiście lekarze dermatolodzy czy chirurdzy, różnią się od siebie i w odmienny sposób podchodzą do tego samego problem. Każdy z nich stosuje własne, wypracowane techniki i w odmienny sposób podchodzi do każdego pacjenta. Niemniej jednak jeśli mamy do czynienia z doświadczonym specjalistą, który na swoim koncie ma znaczną ilość przeprowadzonych zabiegów i operacji, bez obaw możemy oddać się w jego ręce. Wybitnemu specjaliście dermatologii estetycznej, zawsze powinien przyświecać ten sam jeden cel – widoczna korekta miejsc problemowych, które są jasno określone przez pacjenta i lekarza, przy równoczesnym zachowaniu:

 

  • wszelkich środków bezpieczeństwa,
  • naturalności efektu
  • i osiągnięciu satysfakcjonujących efektów.

 

 

 

Wykorzystanie dermatologii estetycznej jest bardzo szerokie. Wśród oferowanych zabiegów można znaleźć zabiegi zarówno mało inwazyjne, które można zrobić w gabinecie w zaledwie kilka kwadransów, po zabiegi wymagające dłuższej, kilkudniowej rekonwalescencji.