Czy wiesz, że piętnaście procent Polaków nie ma szczoteczki do zębów? Aż trzydzieści procent nie myje zębów regularnie, tylko od czasu do czasu. Nic więc dziwnego, że próchnica to już nasza choroba narodowa. Polacy boją się dentysty, przez co zaniedbują wizyty kontrolne, a to ma fatalny wpływ na stan jamy ustnej i uzębienia, mówi dentysta z Krakowa, na co dzień pracujący w dentalpark-krakow.pl gabinecie dentystycznym w Krakowie. Kto jak kto, ale on doskonale wie, jak ważny jest dentysta. Kraków nie jest jeszcze na ostatnim miejscu w tych statystykach, ale też nie jest tu najlepiej.

 


Gabinety dentystyczne w Krakowie zachęcają więc do udziału w programach profilaktycznych dla maluchów, bo wiadomo, że to w tym wieku wyrabiane są nawyki na przyszłość. Kto przywyknie do chodzenia do dentysty w dzieciństwie, jako dorosły też będzie odwiedzał regularnie stomatologa. Jednak by zachęcić dzieci, w programie musi brać udział naprawdę dobry dentysta.

 

Dentysta w Krakowie i młody pacjent podczas zabiegu.
Dentysta w Krakowie i młody pacjent.

 

Kraków na szczęście z takich słynie, więc wizyty adaptacyjne dla maluchów cieszą się sporą popularnością. Szczególnie, że są one elementem szerszego programu profilaktycznego i rodzice nie muszą za nie płacić – wizyty z dziećmi w gabinetach stomatologicznych w Krakowie są bezpłatne. To najlepsza inwestycja w zdrowie kolejnego pokolenia – wiedzą o tym wszyscy dentyści i przekonują rodziców.