Trychologia jest nauką zajmującą się włosami. Specjaliści od włosów, to często kosmetolodzy, biotechnolodzy i osoby, które ukończyły studia medyczne. Podczas wizyty w gabinecie trychologicznym można dowiedzieć się więcej o kondycji swoich włosów, a także znaleźć rozwiązanie ewentualnych problemów z nimi. Specjalizacja ta jest stosunkowo nowa w Polsce, jednak osoby oferujące kompleksowe usługi trychologiczne bardzo szybko zdobywają nowych klientów.

 

 

Kiedy warto odwiedzić gabinet trychologiczny?

 

Trycholog może pomóc osobom w każdym wieku, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, dlatego warto poszukać dobrego gabinetu, jak na przykład w tym miejscu – venus beauty. Gabinety trychologiczne mogą funkcjonować samodzielnie lub być częścią salonów kosmetycznych i fryzjerskich.

 

 

Z usług trychologa powinna skorzystać każda osoba, która dba o swoje włosy. Od specjalisty można otrzymać wiele cennych wskazówek odnośnie pielęgnacji włosów i skóry głowy, dlatego warto zdecydować się na odwiedzanie go profilaktycznie. Bywa, że kosmetyki, które stosujemy nie są dostosowane do rodzaju naszych włosów.

 

Dobrze zdawać sobie sprawę, że część kłopotów z włosami jest spowodowana ich niewłaściwą pielęgnacją. Jeżeli naszym problemem jest nadmierne przetłuszczanie się, koniecznie powinniśmy wybrać szampon i odżywkę, które przeciwdziałają nadmiernemu wydzielaniu sebum. Na specjalne traktowanie zasługują również włosy suche. Trychologia pomaga w rozwiązywaniu również znacznie poważniejszych problemów, takich jak:

 

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • czy wręcz łysienie.

 

Powinniśmy mieć świadomość, że wypadanie włosów jest procesem naturalnym, jednak w pewnym momencie może zostać przekroczona bezpieczna granica. W wielu wypadkach wizyta w gabinecie trychologicznym przynosi znacznie lepsze efekty niż leczenie dermatologiczne. Przewagą trychologów jest fakt, że zajmują się tylko i wyłącznie włosami.

 

 

 

Skuteczne leczenie dolegliwości związanych z włosami

 

Nadmierne wypadanie włosów, łysienie i inne dolegliwości, z którymi na co dzień spotykają się specjaliści od włosów to najczęściej sprawy bardzo złożone. Pomimo, że problem w większości wypadków wygląda jednakowo, jego przyczyny mogą być rozmaite. Nadmierne wypadanie włosów może być wynikiem:

 

  1. nieprawidłowej diety,
  2. silnego stresu,
  3. czynników genetycznych,
  4. rozmaitych chorób,
  5. rozregulowanego układu hormonalnego,
  6. zatrucia organizmu,
  7. jak i przyjmowania niektórych leków.

 

 

 

Jak widać postawienie diagnozy i rozpoczęcie leczenia jest bardzo trudne. Specjaliści od trychologii często współpracują z dietetykami, endoktrynologami, a nawet psychiatrami. Z tego względu klienci mogą liczyć, że informacje, które od nich otrzymują są rzetelne. Czasem, receptą na rozwiązanie naszych problemów będzie zmiana diety, innym razem przyjmowanie hormonów. W klinikach proponowane są również zabiegi na włosy i skórę głowy, które poprawiają ich stan. Popularna jest między innymi mezoterapia czy leczenie przy użyciu dwutlenku węgla.