Wózek spacerowy jest produktem szczególnie popularnym wśród użytkowników. Rodzice w trosce o zdrowie dziecka chętnie zabierają je bowiem na spacery.

Aleksandra: „Postanowiłam kupić wózek spacerowy z oferty przedstawionej na stronie –  www.sklep-tosia.eu/caretero-spacer_p2031. Wózek musiał być ładny i bezpieczny. Moja pociecha powoli wyrastała z wózka głębokiego i poszukiwałam produktu, który pozwoliłby mi na przemierzanie nawet trudno dostępnych miejsc. Zdecydowałam się na małe koła z mocnym bieżnikiem. Niewiele osób pewnie zdaje sobie sprawę, że podobnie jak w samochodach, czy też w rowerach również wózki dziecięce mogą mieć małe i duże koła, a także gładkie i bardziej agresywne bieżniki. Wszystko zależy od wymagań i przeznaczenia wózka. Jeżeli rodzice chcą jedynie zabierać malucha na spacery po mieście, to oczywiście nie ma sensu inwestować w kółka terenowe, ale ja miałam zamiar często chodzić po lesie, a nawet po różnych wzniesieniach, dlatego wózek mojego dziecka musiał być do tego dostosowany. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to nie miałam szczególnych wymagań. Zależało mi jedynie na tym, żeby wózek ładnie się prezentował.

W przypadku wózka spacerowego istotna jest także jego waga, która oczywiście uzależniona jest od materiału z jakiego wózek jest stworzony. Najlżejsze są wózki aluminiowe, te które posiadają większe domieszki stali są dużo cięższe, ale też trwalsze. Wózek oczywiście musi także posiadać opcje składania i rozkładania jednym ruchem. Nie wyobrażam sobie pakowania do samochodu wózka wykonanego z ciężkiej stali, a w dodatku takiego który wymaga rozkręcania wielu śrubek.

Obecnie produkowane są wózku bardzo praktyczne w użyciu, wygodne zarówno dla rodziców jak i dla samych dzieci. Wózek dla mojej pociechy dodatkowo posiadaj opcje przekształcenia go w przyczepkę, którą można podczepić do roweru. Uwielbiam aktywność fizyczną i nie chciałabym rezygnować z niej, ale wprost przeciwnie, mam zamiar zarazić ruchem i przebywaniem na świeżym powietrzy również swoje dziecko, myślę, że wygodny wózek spacerowy może w tym pomóc”.